Logo
 

                                Ana Sayfa  |   Hakkımızda  |   Ödeme ve Banka Bilgileri  |   Müşteri Hizmetleri  |   Yardım  |   İletişim  |

Detaylı arama »
Bebek İçin 2018 Giysileri....Bebek İçin İsme Özel Giysiler....Birbirinden Güzel Doğum Hediye Seçenekleri.....Hamile için Radyasyondan Koruyucu Manyetik Korseler.....Esprili Hamile T-Shirtleri......Hamile için Varis Çorabı.....Hamile Yatış Yastıkları.....Hamile için Anı Defteri.....Doğum Odasına Özel Ürünler.....Hamile Anneye Hediye.....Bebek Doğum Sepetleri.....En Yeni Bebek Hediyelikleri.....Yeni Dogan Bebek Giysileri......Esprili Bebek Body leri.....Bebek Hastane Çıkışları .....Bebek Hırka Yelekler.....Bebeğe Triko Kundaklar.....Bebek Ayakkabıları.....Bebek Çorapları.....Bebek Elbise Askıları.....Bebek 100 % pamuk Battaniyeler.....Bebek Nevresimleri.....Orjinal Bebek Havluları.....Bebek Albümleri.....Bebek Mevlüt Kıyafetleri.....Baby Shower Parti Malzemeleri.....Diş Buğdayına Özel Bebek Kıyafetleri......Bebek ve Bebek İçin Herşey......Bebekler İçin 2018 Yılbaşı Kostümleri.......Bebekler İçin Esprili 2018 Yılbaşı Giysileri.....POPYMAM 2018 Esprili Hamile ve Bebe Tişörtleri.....Şeker Bebek Hediyeleri...... 2018 Yılbaşı Bebek Kıyafetleri.......2018.......En Güzel Bebek Hediyesi .......En Modern Bebek Hediyeleri......Yeni Doğan Bebek Doğum Hediyeleri......En Harika Bebek Kıyafetleri......Bebek için Farklı Kıyafetler.......
Ü R Ü N L E R İ M İ Z
Hamile & Bebek Haberleri
Tüm Haberler

Hamile & Bebek Haberleri

31.3.2009 21:15:00
İnternette Alışveriş Güvenliğniz

Aşağıdaki Kriterler Doğrultusunda Sitemizi İnceleyerek Güvende Olduğunuzdan Emin Olun.;


Alışveriş yapmayı düşündüğünüz Internet mağazası hakkında bilgi sahibi olun. Sözkonusu mağazadan daha önce alışveriş deneyimi yaşayan bir tanıdığınız varsa ona danışabilirsiniz. Mağaza teslimat süresine sadık mı ya da ödeme işlemlerini sounsuz yürütebiliyor mu ? Mağaza web sitesinde künye bilgilerinin, açık adres bilgisinin ve gerektiğinde başvurulacak yetkililerin isim ve telefonlarının açık bir şekilde listelendiğinden emin olun. Daha önce adını duymadığınız bir yerden alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, hiç olmazsa bir e-mail göndererek size cevap vermelerini bekleyin.


Kredi Kartı Ödemenizde Bağlantının güvenliğine dikkat edin. Ödeme ekranlarında kişisel bilgileriniz ile kredi kartı bilgilerinizi vermeden önce, bağlantınızın güvenli olduğundan emin olun. Özellikle, kredi kartı numarası gibi en çok kaygı duyduğunuz bilgilerinizin verilmesi anında özel tedbirlerin mağaza tarafından alınmış olması gerekir. Pek çok site SSL ya da SET denilen bağlantı güvenlik protokollerini kullanmaktadır. Bu güvenlik protokollerinin uygulandığını, ödeme sayfasının web adresinin "http://" yerine "https://" ile başlamasından, ya da kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak ekranın altında yer alması gereken bir kilit ikonundan anlayabilirsiniz.

Birim fiyatları ve alışverişinizin toplam tutarını tekrar tekrar kontrol edin. Satın alacağınız ürün ya da ürünlerin yaklaşık fiyatları konusunda mutlaka önceden bir fikir sahibi olun. Fiyatların döviz cinsinden olup olmadığına, döviz cinsinden ise hangi döviz cinsinden olup nasıl bir kurla çarpıldığına dikkat edin. Fiyat karşılaştırması yaparken de, fiyatların katma değer vergisi dahil mi yoksa hariç mi olduğunu göz önünde bulundurun. Çünkü ülkemizde yürürlükte olan KDV oranları, neredeyse ürün bedellerinin dörtte birine ulaşacak boyutlarda. Ayrıca, toplam rakamın her bir ürün bedelinin toplamından farklı olup olmadığına ve eğer farklı ise bu farkın kargo bedeli ya da kredi kartı komisyonu gibi faktörlerin hangileri sonucu oluştuğuna özellikle dikkat edin. 

 Internet üzerinden alışverişin ya da genel anlamda elektronik ticaretin içinde bulunduğumuz çağın bir gerçeği olduğunu ve her geçen gün hayatımızın daha da "net"leşeceğini gözden kaçırmayın !

 Teslimat, iade ve garanti koşulları hakkında bilgi sahibi olun. Siparişinizin elinize ne zaman ve nasıl ulaşacağını iyice anlayın. Sorunlu bir ürün teslim aldığınızda nereye ve nasıl iade edebileceğinizi, paranızın ne kadarını geri alabileceğinizi iyice belirleyin. Bazı koşulsuz iade kampanyalarında ürün bedelinin tamamı iade edilirken, yüksek bir kargo ve paketleme ücreti konulup o kısmın iade edilmediğini gözden kaçırmayın. Ürün iadesi ile ilgili konularda "Sanayi ve Ticaret Bakanlığı" ya da "Tüketiciyi Koruma Derneği" kaynaklarına başvurabilirsiniz.

Gizlilik ilkelerini gözden geçirin. Alışveriş yaptığınız mağazanın kişisel bilgileriniz ve onların korunması ile ilgili açık bir politikası ve buna ait bir beyanının sitesinde bulunması gerekir. Böyelikle kredi kartı numaranız, adres bilgileriniz, e-mail adresiniz gibi özel ve önemli bilgilerinizin gizliliği konusunda mağazanın başlangıç düzeyinde sorumluluk sahibi olup olmadığı konusunda bir fikir edinebilirsiniz.

Küçük yazılara dikkat edin. Özel koşullar, bazı kısıtlamalar, örneğin ürünlerin kullanılmış olarak satıldığı, ya da kampanya boyunca iade kabul edilmeyeceği, veya fiyata KDV'nin dahil olmadığı gibi açıklamalar çok küçük yazılmış olabilir. Bunları dikkatle okumanız gerekir. Genelde, satıcının açıkça beyan etmekten kaçındığı konularda yuvarladığını farkederseniz, o mağazadan uzak durmanız faydalı olabilir.

Hislerinize güvenin. Eğer ürüne ait bir açıklama ya da fiyatla ilgili bir iddia size inanılması güç geliyorsa, şüphelerinizi ciddiye alın. Ne de olsa, Internet dünyasında olmasa bile, gerçek dünyada yıllardır alışveriş tecrübeleri yaşadınız. Bir şeylerden rahatsız olmuşsanız, bunu tam açıklayamıyor bile olsanız hislerinizi ciddiye alın.

Sipariş sayfanızı kaydedin ya da yazıcıdan bastırarak saklayın. Size verilen her türlü sipariş, müşteri numaraları vs. ile birlikte sipariş sürecindeki tutar ve kalem bilgilerini içeren son sayfayı kaydetmeniz, takip açısından çok işinize yarayacaktır. Ayrıca, sipariş ettiğiniz ürünleri teslim aldığınızda da bu sayfayı kontrol amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

Diğer Haber Başlıkları

 AH ŞU ÇOCUKLAR....
 Çocuklardan Bebek Yapmak la ilgili Komik Yorumlar
 Anne Adaylarına Baby Shower Parti
  Trafik Yönetmeliği’nde Oto Güvenlik Koltuğu Kullanımı
 Doğum Fotoğraflarınız FotoAilem.com dan
 Anne nin Tanımı (Esprili )
 Hamile Anne ve Bebek İhtiyaçları Listesi
 Pilates İle Sağlıklı Hamilelik
 Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır.?
 Anne Karnında Bebek
 İlk ve İkinci Hamilelik Arasındaki Fark
 Popymam da Kargo Ücretleri
 Popymam da Ödeme Şekilleri
 Bebeğinizin İsmini Biz Çalışalım.!
 Bebek Giyiminde Dikkat Edilecek Hususlar
 Anneler Günü Hikayesi
 Doğum Hakkında 10 Önemli Nokta
 Bebek Odasına Beşik ve Yataklar
 Modern Bebek İsimleri Sözlüğü
 Hamile Kıyafetleri Hakkında Neler Düşünülüyor.?
 Müşterilerimizin Görüşleri
 Bebeği Boğulmaktan Korumak İçin
 En Gözde ve Şeker Bebek Hediyeleri
 Yeni Doğan Bebekte Nelere Dikkat Edilmeli.?
 Doğum İznine Ayrılmak
 Medyada Popymam
 Hamilelikte Karın Masaj Yağları
 Önerilen Emzirme Sütyenleri
 Pınar Altuğ un Esprili Hamile Tişörtleri Popymam dan
 Anne Sütünün Mucizesi
 Hamilelikte Çikolata Bebeği Çok Mutlu Ediyor.
 Bebeğiniz Öce Kırmızı Rengi Farkedermiş.
 Burcuna Göre Bebeğiniz
 Anne İçin Çok Güzel Sözler
 Doğum Hastane İhtiyaç Listesi
 Hamile için Doğum İhtiyaç Listesi
 Bebek Doğum İhtiyaç Listesi
 Hamilelikte Bunlara Dikkat
 Hamile Emniyet Kemeri
 Bebek Oto Koltuğu
Üye Ol
Beni Hatırla
Sitemizde her türlü KREDİ KARTI geçerlidir.
Satışlarımız ONLINE olarak sadece internet üzerinden yapılmaktadır. www.popymam.com info@popymam.com Tel. 0216 575 33 06